Konsolidacja, czyli 8 wskazówek jak bezboleśnie spłacić zobowiązania.

W poniższym artykule znajdziecie 8 cennych wskazówek dotyczących uzyskania kredytu konsolidacyjnego.

konsolidacja

1. Zamów swoje raporty kredytowe.
Każda pożyczka, którą jesteś w stanie uzyskać, będzie opierać się głównie na Twojej ocenie kredytowej, więc musisz wiedzieć, jaką masz ocenę. Jeśli okaże się, że masz dość dobry wynik i rozsądną zdolność kredytową, będziesz w stanie skonsolidować swoje pożyczki w lepszej cenie.

2. Sprawdź swoje inne opcje.
Zanim zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, warto sprawdzić inne opcje. Jeśli nie masz kłopotów i chcesz zaoszczędzić pieniądze, najlepszą odpowiedzią może być spłacenie długów tak szybko, jak to tylko możliwe, poprzez nadanie im priorytetu. Przejrzyj swoje kredyty, aby sprawdzić, która z nich ma najwyższe oprocentowanie. Zrób wszystko, co możesz, aby najpierw spłacić, a jednocześnie dokonywać minimalnych płatności miesięcznych za pozostałe długi. Możesz również skontaktować się z firmami obsługującymi karty kredytowe i ewentualnie wynegocjować niższe oprocentowanie. Doradztwo w zakresie kredytów konsumenckich pomogło wielu rodzinom w zakresie zarządzania długiem.

3. Różnice między pożyczką konsolidacyjną, negocjacją długu i planem zarządzania długiem.
Są firmy online, które twierdzą, że mogą obniżyć twoje płatności i szybko stracić dług za pomocą pożyczek konsolidacyjnych. Mogą jednak stosować takie metody, jak rozrachunek zadłużenia, zarządzanie długiem, a nawet bankructwo. Ważne jest, aby zrozumieć różnice między nimi. Jak można się domyślać, kredyt konsolidacyjny to taki, w którym pożyczasz pieniądze i spłacasz inne pożyczki takie jak pożyczka pozabankowa. To tutaj agencja doradztwa kredytowego lub firma zajmująca się zarządzaniem długiem służy jako pośrednik między tobą a twoimi pożyczkodawcami i próbuje negocjować obniżki twoich stóp procentowych lub opłat od twoich pożyczek. Każdego miesiąca płacisz agencji doradztwa kredytowego lub firmie zajmującej się zarządzaniem długiem. Następnie ona rozdziela pieniądze na twoich wierzycieli. Wreszcie, negocjowanie długów to miejsce, w którym rozliczasz dług. W takim przypadku wpłacasz część swojego salda na swojego wierzyciela i odpisujesz resztę swojego długu.

4. Spróbuj spłacić swój dług tak szybko jak to możliwe.
Pożyczka konsolidacyjna powinna być w stanie uzyskać niższą miesięczną opłatę, to dlatego, że rozkładasz swoją spłatę na znacznie dłuższy czas. Oznacza to, że prawdopodobnie zapłacisz więcej w opłacie odsetek, niż zapłaciłbyś w inny sposób.

5. Uzyskaj odpowiednią pożyczkę.
Możliwe jest uzyskanie pożyczki zabezpieczonej, która jest chroniona jakimś aktywem lub niezabezpieczoną pożyczką, która jest często nazywana pożyczką osobistą. Zabezpieczone pożyczki to zazwyczaj linie kredytowe, kredyty hipoteczne. Na ogół mają niższe oprocentowanie niż pożyczki niezabezpieczone, ponieważ są mniej ryzykowne dla pożyczkodawcy. Gdybyś był niewypłacalny, instytucja może odzyskać swoje pieniądze sprzedając aktywo. Co więcej, możliwe że pożyczka na własny dom będzie podlegała odliczeniu od podatku. Ale należy dokładnie rozważyć ryzyko przed uzyskaniem jakiegokolwiek rodzaju pożyczki zabezpieczonej. Sprawdź także, czy nie zawiera ona ukrytych opłat. Bezpieczniejszą opcją jest niezabezpieczona pożyczka, ponieważ nie musisz ryzykować domu lub innego aktywa. Ale żeby uzyskać przyzwoitą stopę na niezabezpieczonej pożyczce, musiałbyś posiadać całkiem niezłą punktację.

6. Poczuj się jak w sklepie.
Nie łap się za pierwszą pożyczkę konsolidacji zadłużenia, którą oferują. Otrzymuj oferty od kilku różnych firm, a następnie ostrożnie porównaj stopy procentowe i warunki. Możliwe, że twój własny bank będzie najlepszym wyborem – szczególnie w przypadku pożyczek osobistych. Zapisyj wszystko na kartce, abyś mógł porównać kilka różnych pożyczkodawców.

7. Przeczytaj uważnie swoją umowę.
Przed podpisaniem umowy o pożyczkę konsolidacyjną należy przeczytać każde słowo w umowie, a następnie przeczytać je ponownie. Jeśli masz pytania, zadaj je i upewnij się, że znasz odpowiedzi, nawet jeśli musisz zadać kilka pytań. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zatrudnij prawnika lub skorzystaj z innego niezależnego źródła, aby zapoznać się z umową. Mogą istnieć rzeczy, które wydają się nieistotne, ale w ostateczności mogą kosztować cię tysiące złotych, a nawet dom.

8. Nie płać za ubezpieczenie kredytu.
Są pożyczkodawcy, którzy będą starali się zmusić cię do zakupu ubezpieczenia kredytu. Mogą nawet sugerować, że jeśli się nie zdecydujesz teraz, Twój wniosek zostanie odrzucony, mogą próbować ukryć koszty przed tobą. Jeśli pożyczkodawca nalega, szybko oderwij się od niego i zgłoś skargę do odpowiednich władz. Ubezpieczenie kredytu może stanowić olbrzymi koszt kredytu i zwykle oferuje bardzo mało ochrony.